Ethereum coin yükselir mi?


Kripto para dendiğinde aklımıza ilk gelen tabi ki de Bitcoin olmuştur. Ancak Bitcoin’ in gölgesinde kalan bir para birimi daha vardır bu da Ethereum’ dur. Birçoğumuzun bildiği Bitcoin’ in rekor bir yükselişle zirveye geldiğidir. 2017 yılının ilk 6 ayını ele aldığımız zaman Bitcoin’ in %50 oranında arttığını görürken Ethereum’ un ise aynı süre zarfı içinde %900 oranında bir artış gösterdiğidir. İlk olarak 2015 yılında işlemlere başlayın Ether 1 Ocak 2017 8 dolara yükselirken günümüzde ise 1 ETH 1080 Amerikan dolarından işlem görürken Türk lirası karşılığı ise yaklaşık olarak 4040 liradır. Ethereum Karlı Mıdır?

Bu artış göz ardı edilebilecek bir miktar değildir. Ethereum coin piyasasını daha da artacağı hatta Bitcoin’ i bile geçeceği konuşulduğu zamanlarda Bitcoin bölünüp Bitcoin Cash ortaya çıkardı. Bu durumdan Ethereum da çok fazla etkilendi ve durgunlaşmaya başladı. Şimdi ise çoğu kişi tarafından Ethereum’ un devri kapanacağı söylense de birçoğu da aksini iddia ediyor ve Ethereum’ un artışlarına hız kesmeden devam edeceğini vurguluyor. Ethereum hakkında bilinmesi gereken gerçekler de şu şekildedir.

Ethereum hakkında bilinmesi gerekenler


Uzun süren çalışma disiplini


İlk olarak 2015 yılında piyasaya giren Ether 2016 yılının başlarında kripto paralar arasında Bitcoin’ den sonra gelen ikinci büyük isim olmayı başardı. Bu yükselmenin en büyük nedenlerinden birisi ise Ethereum piyasasına büyük yatırımcılardan gelen çok yüksek miktarlarda yatırım desteği oldu. 2017 yılının başından bu yana göstermiş olduğu artış işlerini ne kadar da iyi yaptıklarının bir kanıtıdır.

İşlem hacmi sürekli değişti


İşlem hacminde sürekli bir dalgalanmalar yaşandı. Bazı zamanlarda 24 saatlik zaman dilimi içerisinde işlem hacminin 100 bin doların altına kadar düştüğü gözlemlenirken bazen de 600 milyon dolar seviyelerine kadar çıktığı da oluyor.

Kendine ait tokenleri olan Ethereum


Ethereum tasarımcılarının Ethereum platformu tasarımı sayesinde Blockchain üzerinde kendi paralarını basabilmektedirler. Ethereum temelli olan projelerde de ciddi bir artış gözlemlenmekte ve bu projelere de ilginin sürekli olarak artacağı konusunda bir düşünce de hâkim. Ripple Artar mı? 

2 yorum:

  1. Ethereum Coin hakkında çok güzel bir yazı olmuş

    YanıtlaSil
  2. Çok güzel bir yazı, tebrikler

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.