Ethereum Coin Karlı mı?


Ethereum Coin Karlı mı?

Ethereum aynı Bitcoin gibi popüler olan sanal para birimidir. Ethereum Coin Karlı mı? sizlere onu yazacağım. Kullanıcı sayısı da günden güne artmaktadır. Hatta eskiden kimse Ethereum’un ismini dahi bilmezken son 6 ayda değerinin 33 kat artması bile birçok sanal para yatırımcısının ilgisini çeken bir coin oldu ve şimdilerde ise yatırımcılar arasında en çok merak edilen ‘’Acaba Bitcoin’in tahtını alabilecek mi?’’ sorusu ile sanal para gündeminin zirvesinde yer almaktadır. Bu sorunun sorulma nedeni Bitcoin ile aynı teknolojik temellere sahip olması ve bunun yanı sıra Bitcoin’e göre daha yenilikçi bazı özelliklerinin olmasıdır. Bitcoin gibi blockchain ile güvenleştirilmiş olan Ethereum coin Bitcoin gibi kullanıcıların bilgisayar donanımlarını kullanarak yeni coinler üretebilecek şekilde geliştirilmiştir. Fakat burada ince bir ayrıntı vardır.

 Bu ayrıntı ise Bitcoin gibi kullanıcının CPU’sunu yani bilgisayar işlemcisini kullanmayıp kullanıcının GPU yani daha hızlı çalışan ekran kartını kullanmasıdır. Böylece Bitcoin’e göre coin üretmede daha hızlı olma özelliğini bu sayede kazanan Ethereum coin Bitcoin’e göre daha avantajlı durmaktadır. Çok gelişmiş donanım maliyetleri gerektirmeyen Ethereum mining algoritmasından dolayı rahatlıkla evinde bile mining yaparak ağa katılacak kitle sayısı çok büyük rakamlara ulaşmıştır. Bu sayede ağın çok daha stabil ve güçlü olmasını sağlayarak yapılacak işlemlerin daha seri olmasına olanak sağlamaktadır. Belki de Bitcoin’e göre en iyi özelliği budur.

EthereumCoin Yatırımı Nasıl Olmalı?


Artık Bitcoin alım satımında fazlaca bir süre bekleyen ve bu durumdan sıkılan yatırımcıların kurtarıcısı olan Ethereum coin bu yatırımcıları kendi bünyesine alarak değerine değer katmış ve bir o kadarda gelişmiştir. Bu sayede 6 ayda 33 kat artmasının altındaki nedeni de bu özellik sayesinde daha kolay anlamaktayız. Gelecek günlerde kripto para borsasında yerini alabilecek olarak da nitelendirilen bu coin her geçen gün de değeri artmakta ve daha çok yatırımcının dikkatini çekmektedir. Bu anlattıklarımızdan yola çıkarak kripto borsasına yeni girecekler için veya borsada kazancını daha üst seviyelere ulaştırmak isteyen yatırımcılar için Ethereum coin gayet mantıklı bir yatırım olarak gözükmektedir.

 Ethereum kurucusunun da bir sözünde bahsettiği gibi kripto para borsasında günümüzde Bitcoin altın olarak nitelendirilmekte, Litecoin Bitcoin’in bir alt kademesi olan gümüş olarak nitelendirilmektedir. Fakat Ethereum ise petrol olarak nitelendirmek mümkündür. Çünkü Ethereum arkasında bulunan teknolojik temeller ve teknolojik geleceği ile kripto para borsasının enerji kaynağı olacaktır. Bu nedenle kurucusu ona Ether yani kripto yakıt olarak adlandırmaktadır. Bu da yapılacak yatırımın karlı olacağına dair en açıklayıcı bir görüştür. Ethereum Coin Karlı mı? yazımızın Sonuna geldik.

Bist Coin Umarım Yakında Gelir... Yerli Kripto Para Birimimiz olacak.

https://www.bistcoin.gen.tr/

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.