Bitcoin ve Ethereum Karşılaştırması


Bitcoin ve Ethereum karşılaştırması yapmak için biraz teknik biraz da takip bilgisi gerekmektedir. Takip ettiğim iki kripto para birimi de birbirinden değerlidir. Bitcoin fiyat olarak çok ama çok pahalanarak Ethereum işe farkı açsa da en güvenli ve stabil artan para birimidir. Neden mi sorusuna ise Bitcoin bir haftada 15 Bin kazandırdığı gibi diğer hafta da 10 bin düşüş yaşayarak yatırımcılarını tedirgin etti.

Sözlerimi devam ettirirken iki taraflı olarak araştırma yapmak gerek. Ne Bitcoin ne de Ethereum ikisi de tam manasıyla birbirinden aşırı ayrılmamaktadır. Fakat sadece fiyat yönünden ayrılan Bitcoin aşırı hızlı ve dengesiz artışlar yapmaktadır. İyi güzel ama bu demek oluyor ki aniden düşebilir de. Yarın diğer gün ani düşüşle eski değerine dahi inebilir de henüz kestirilemeyen Bitcoin yatırımcılara güven vermiyor. Kar edenler var ama bundan sonra yatırımın riski olmaktadır.

Ethereum'a gelecek olursak da Ethereum da güven veren yapısıyla diğer kripto paraların önüne geçmektedir. Sebebi ise ağır ağır artıp ağır ağır azalmaktadır. Yani bir ay  önce 460 Dolardı fakat şimdi ise 800 dolar civarında yani Bitcoin gibi ayda bin dolardan fazla artmaktan sa temkinli şekilde sadece 300 dolar civarında artış göstermiştir. Bunun da sebebi spekülasyon etkisi altında kalmamaktadır. Aşırı etkilenebilen yapıya sahip olan Bitcoin'e nazaran daha kararlıdır.

Bu da bizim Borsa İstanbul’un çıkaracağı BistCoin'e örnek teşkil eder inşallah. Çünkü yerli kripto paramız olacaktır. Bunun da manasıyla anlayabilir yatırımlarımızı devam ettirirken Yerli Kripto paramıza değer kazandırmak için yatırımlarımızı o yönde yapmalıyız. Bende bir BistCoin bekleyeni olarak sizlere yatırım yapacağımın sözünü veriyorum. Neden mi en azından yerli bir kripto paramız olsun. Normal paramız karşılığında yerli kripto paramız olan Bist Coin almak daha iyi olacaktır. Umarım en kısa sürede borsaya girerek değer kazanmaya başlar.

http://www.bistcoin.gen.tr/

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.