Bitcoin Patladı


Bu gün itibariyle Bitcoin Patladı:  Bitcoin tam olarak 13 bin dolar seviyesine eriledi. Yani bir haftada ani düşüş yaşayan bir kripto para birimi oldu. Yani hep uyarmama rağmen Bitcoin korkusu yaşamama rağmen her zaman uyardım. Aniden yükselen aniden düşer dedim. Bir haftada tam olarak 7-8 Bin dolar düşern Bitcoin geç yatırım yapanların elinde patladı. Yani bu aşırı şişirmelerin sonu geldi.

Bir anda Merkez bankaları yasaklayınca aniden duraksayan Bitcoin hızla düşmeye başladı. Manüplasyon olayının ne kadar etkileyici olduğunu bir haftada yaklaşık TL cinsinden 25 Bin liralık bir zararla sonuçlandı. Olan yükselecek diye yüksek fiyattan alanlara oldu. Batmasa da yarı yarıya imdi neredeyse. Yani her Bitcoin den yaklaşık 25 bin tele kaybetti. Servetini bağlayanlar 1/3 oranında servet kaybetti.

Umarız bizim BistCoin sistemimiz bunlardan etkilenmez bir sistem olur. İnşallah da ben bu şekilde ileri seviye bir Yerli Kripto Para olacak diye bekliyorum. Amaç sadece sanal paradaki ticaret olayıdır. Yani yatırım için değil de alışverişteki kolaylığı sayesinde kullanılması taraftarıyım. Bunu da inşallah yakında duyuracaklar. BistCoin Ne Zaman Çıkacak adlı yazıma da bakıp ne zaman çıkacağını merak edenler tahmini süre verdiğim o yazıma bakabilirler.

Bistcoin Duyurulduktan sonra artık Borsa İstanbul da adına kripto para çıkarmış olacaktır. Bu paramız da inşallah Bitcoin in sonu gibi olmaz. Çünkü artık toparlanamaz diye düşünüyorum. Bitcoin Patladı. Tekrar diyorum. Bitcoin güveni kırdı. Yakın zaman kadar forumlarda milletle dalga geçenler Bitcoini övenler,  Bitcoin şöyle Bitcoin böyle diyenler kesinlikle şimdi ne kadar yanlış olduğunu anladılar. Ama umarım fazla para kaptırmamışlardır.

BistCoin işini de devlet kontrol etmeli. Bankalar üzerinden ticarete açık olmalı. Hatta bankaya para yatırma ve ödeme işlemlerini halletmede kullanılmalıdır. Bunu yapmadıktan sonra ben Kripto Para ürettik saymam. Ki kimse de saymaz. Ona uygun ödeme sistemleri gelişmelidir. Parayı BistCoin e hemen çevirebilecek ve hemen satışı veya alışı yapabileceğimiz bir sistem şarttır. Sizlere BistCoin Hakkında yapılan açıklama adlı yazımı tavsiye ediyorum. O yazıma da bakmayı unutmayınız. Sözlerimi de gerçekten Bitcoin Patladı diyerek bitirmek istiyorum.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.