Bist Coin Geliyor


Bist Coin Geliyor adlı yazımı yazıyorum. Borsa İstanbul yönetim kurulu başkanı Himmet Karadağ’ın açıkladığı ve yakın zamanda çıkışını ve tanıtımı yapılacağı beklenen Bist Coin yerli Kripto Para olarak borsamıza giriş yapacak. Borsa istanbul ve Bist Coin yada tam yazılışından emin olmadığımız  BistCoin ikilisini ileride çok duyacak gibiyiz.

Ülkemizde Bitcoin in bu kadar duyulması ve yaygın olmasından sonra alınmış bu karar yerinde bir karar olmuştur. Hemen hemen devletler kendi coinlerini üretmeye başladı diyebilirim. Ülkemizin de neden yerli coini olmasın? Bence de olsun. Siz de olsun diyorsunuz galiba. Neden Bitcoin Tüccarları sistemlerini yapanlar ve madencileri kazansın ki birazda yerli ve milli coinimiz kazasın.

Borsaya girip resmi coin olduktan sonra artık Forex içerisinden tutun da diğer yerlere kadar alımını belki görebiliriz. Yatırım yapmak isteyen genç girişimcilere de belki güzel bir yatırım alanı olur. Bist Coin olarak girerse de adı biraz özenti gibi görünse de Bitcoin ile alakası ve benzerliği yoktur. Neden mi zaten Borsa ile uğraşan ve yatırım yapanlar bilirler. Bist istanbulun borsanın kısaltma değer adıdır. Yani sadece arkasına Coin ellenerek oluşan bu isim Bist Coin olmuştur. Yada bitişikte yazılabilir mesela BistCoin de olabilir. Bitcoine Yerli Rakip BistCoin 

Bistcoin Borsa İstanbul’un üreteceği coin olarak gündeme geldi. Bunu da başkan gündeme getirdi. Gelen bir Bitcoin Borsa İstanbulda açılacak mı diyerek sorulan soruya cevabı bu şekilde verdi. Şimdilik onu görüşmedik fakata yakında bir yerli coin çıkarabiliriz. Adı da BistCoin (Bist Coin) olabilir. Borsa istanbul olarak bunun üzerinde çalışmalarımız devam ediyor ilerleyen zamanda duyurulacaktı diyerek soruyu bir nebze yanıtlamış oldu.

Bakanlıklar  seviyesinde buna herhangi bir açıklama gelmedi. Gelirse de bizzat sizlere hemen haberini vereceğim. Ki yerli bir kripto paraya ihtiyacımız vardır. Yatırımlar neden dışarı aksın. Özellikle de yerli yatırımlar neden coin piyasasında dışarıya aksın. En azından bir miktar yurt içinde coin parası dönerse bu Milli Kripto Para BistCoin bu paradan nasibini alarak değer artışı sağlayacaktır.

Yerli Kripto Para birimi BistCoin nasıl üretilecek sorusuna ise şu cevabı vereceğim. Henüz onun da üzerinde çalışıldığı için net bir şey yoktur. Olacak olan coin miktarı sınırı madenciliği nasıl olacak artık onları zaman gösterecek. Bizler sadece şimdilik bu sistemin nasıl işleyeceğinden çok ne zaman çıkacağı yada üretime ne zaman başlayacağını araştırıyoruz.

Her kaynağı detaylı şekilde araştırarak sizler en hızlı bilgiyi nasıl ulaştırabilirim onu düşünerekten yazılarımı yazıyorum. Bistcoin.gen.tr adresi yönetimi olarak bu ismi alma sebebim de Borsa İstanbul un yapmış olduğu bu açıklamadır. O yazıma da Buradan Ulaşabilirsiniz.

BistCoin Haber Blogu .

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.